Mei tai

Napriek tomu, že existuje mnoho nosičov ázijských štýlov, v Európe sa udomácnil práve pôvodom tradične čínsky nosič Mei tai. Ide o nosič obdĺžnikového tvaru so štyrmi cípmi, ktoré zabezpečujú upevnenie noseného. Na trhu sa nachádzajú nespočetné variácie tohto produktu: tenšie z jemnejšej ale zato pevnej látky až po mohutnejšie s vystuženými cípmi v oblasti ramien a so širokými bedrovými pásmi; klasických obdĺžnikových tvarov až po vykrojené tvarovanie nosiaceho panela, ktoré podporuje ergonómiu nosenia.

 


Možnosti nosenia:

Umožňuje nosenie na oboch ramenách vo vertikálnych polohách na bruchu, na boku ako aj na chrbte. Vzhľadom na jeho prispôsobiteľnosť s možnosťou dotiahnutia cípov podľa potrieb noseného a nosiaceho, ide o veľmi všestranný nosič pre menšie no i pre staršie deti a univerzálny nosič pre temer všetky nosiace postavy. Niektoré typy sú vybavené prídavnou opierkou a kapuckou hlavičky pre spiace deti a detičky, ktoré si ešte neudržia hlavičku, u iných modelov je zas možné nastavovať nosiaci panel podľa rozmerov vášho dieťaťa.

 

Rozloženie váhy:

Rovnako ako u ergonomických nosičov.


Výhody:

  • Mei tai umožňuje nosenie dieťaťa vo fyziologickej polohe na bruchu, na boku ako aj na chrbte.
  • Veľmi jednoduchá manipulácia a rýchlosť pri umiestňovaní dieťaťa, možnosť podoťahovať a prispôsobiť nosič postave noseného ako aj nosiaceho.
  • V teréne sa ľahšie upevňuje  a nehrozí riziko znečistenia nosiča.
  • Skladné nosítko.
  • Veľký a zároveň módny výber na trhu s množstvom špecifických detailov pre daný vek a požiadavku nosenca.
  • Komfortné nosenie v závislosti od vybraného typu nosiča s možnosťami vystuženého nosiaceho panela, výstuže v oblasti nožičiek, hlavičky dieťatka, výstuže na ramenách pre nosiaceho a polstrovanom bedrovom páse, ergonomickom tvarovaní nosiaceho panela, prídavnou kapuckou alebo opierkou hlavičky.


Nevýhody:

  • Niektoré typy nosičov nie sú vhodné pre najmenšie deti vzhľadom na nemožnosť prispôsobiť výšku panela nosiča na veľkosť dieťatka.
  • U starších a váhovo ťažších nosencov nemusí byť dlhšie nosenie pre nosiaceho až také  pohodlné.

 

Foto: Kateřina Pavlíčková

Tip: Pri niektorých typoch sa upúšťa od cípov, ktoré nahrádzajú vystužené batohové popruhy alebo bedrový pás. I preto sa niekde môžete stretnúť so zaradením tohto nosiča medzi ergonomické nosiče, ktoré uvádzame v článku tu.

Foto: Kateřina Pavlíčková

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor