Polohy nosenia

Deti je možné nosiť v rôznych polohách. Výber polohy závisí väčšinou podľa telesného i duševného vývoja, veku, dosiahnutého vzrastu a hmotnosti noseného, ale aj podľa fyzickej zdatnosti a kondície nosiaceho. Tým, že existuje veľká variabilita polôh, stáva sa tak nosenie zábavou pre rodičov, ako aj pre samotné deti.


 

Podľa umiestnenia noseného

Podľa umiestnenia dieťaťa poznáme vertikálne (pričom sa dajú aplikovať na bruchu, boku a chrbte) a horizontálne polohy známe aj pod názvom kolísky (obvykle sa viažu na brucho a bok, je možné aj uviazanie na chrbát, u nás sa však veľmi nepraktizuje). Tomuto rozdeleniu sa venujeme špeciálne v článku  na adrese tu.Podľa umiestnenia noseného k nosiacemu

Z hľadiska umiestnenia dieťaťa k nosiacemu rozlišujeme tri polohy nosenia dieťaťa: na bruchu, na boku a na chrbte. Viac informácií o týchto polohách nosenia získate kliknutím na názov nachádzajúci sa nad jednotlivými nižšie uvedenými fotografiami.

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor