Doplnky pre chladnejšie počasie

Bundy, pončá, vesty, tunely, kabáty či už vaše, keď je dieťatko malé alebo špeciálne na nosenie detí vám isto pomôžu preklenúť obdobie chladnejších dní. Existujú rôzne varianty na menej chladné noci, na jesenné prechádzky alebo oteplené na mrazivé dni. Niektoré sa skladajú z niekoľkých vrstiev, ktoré si môžete pridávať podľa potreby a tak získate celoročnú variantu. Môžu byť vybavené nepremokavými materiálmi, čo často využijete v daždivom počasí alebo ak sneží. Mnohé z búnd pritom môžete nosiť samostatne aj bez dieťatka. Umožňujú nosenie na bruchu vďaka rozširovacej vložky, niektoré na boku alebo iné zas na chrbte. Sortiment je neskutočne široký a záleží len na vašej preferencii a finančných možnostiach. Mnohé mamičky ponúkajú možnosť ušitia takejto bundy na mieru, respektíve ak už takúto bundu nepotrebujú, často ju posúvajú pre iných na používanie.


Ak máte staršie deti, ktoré sa nosia už len niekedy, možno takéto deti budete viazať na vaše bundy, kabáty, samozrejme patrične teplo oblečené. Kapsy na zimu sú ďalšou alternatívou, keď potrebujeme zakryť len samotné dieťatko a nechceme ho schovávať pod bundu. Výhodou je aj jednoduché vyzlečenie kapsy a jeho univerzálna veľkosť aj pre ostatných nosiacich členov samotného dieťatka.


Funkčné prádlo pre nosiaceho a noseného nie je nutnosťou, ale častokrát je pohodlnejšie, lebo je výborným ochrancom pred chladom a  zároveň vynikajúcim odvádzačom vlhka. Ak máte väčšie deti, ktoré viažete na bundu, určite môžu poslúžiť špeciálne detské overaly alebo kombinézy.

 

Až už idete v menej chladnom alebo mrazivom počasí s uviazaným dieťatkom na sebe, pamätajte na všetky menej zateplené a odhalené časti tela a príslušne ich opatrite: čiapočky na hlavičky a kukličky, ktoré chránia až po hrudník, návleky na nôžky a rukavičky na rúčky detí, vlnené alebo iné teplé topánočky. Pozor na zátylok dieťatka a priestor medzi vašim krkom a krkom dieťaťa, ktoré môžete ochrániť nákrčníkmi pre dieťatko ale aj pre vás alebo dvojšálami.

 

Aj v zime, ak idete do tuhých mrazov alebo veternejšieho počasia, ošetrite pokožku dieťatka vhodným krémom.

 

Foto: Anna Píšková

 

Tip: O nosení v zime tu , tu alebo tu.

Foto:porterenessonne.com

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor