O tvorcoch portálu

Kde bolo tam bolo, žila raz jedna mamička. Žila si so svojím mužíčkom síce skromne, ale vcelku šťastne. A to ešte netušila, že jedného krásneho dňa sa ich život stane ešte krajším a hodnotnejším, keď svoje očká prvý krát otvorila ich novonarodená dcérka. Už to nebol len pár, ale už to bola malá rodinka, ktorej to malé stvorenie dosť výrazne pozmenilo doterajší život. V priehrští starostí a radostí, ktoré im toto stvorenie prinášalo, prevažovali ale výrazne radosti. Jednou z takýchto radostí bolo aj obdobie, keď mamička začala bábätko v rôznych podobách nosiť. Nosenie  ju začalo baviť dokonca do takej miery, že sa nosením detí začala zaoberať aj hlbšie. Zistila, že informácií o tejto problematike je síce dosť, často boli ale dosť roztrúsené a neucelené. A tak vznikol nápad pokúsiť sa vytvoriť stránku, ktorá by integrovala informácie o nosení rôznych zdrojov a súčasne by vniesla do týchto informácii určitú systematickosť a ucelenosť, pričom by súčasne  spájala aj ľudí, ktorým je táto problematika blízka.


Bol tu síce nápad, ale to bol len začiatok. A tak som po večeroch keď malá spala, začala vnikať do tajomstiev tvorby stránok, pretože v tomto obore som bola absolútnym začiatočníkom. Súčasne som preštudovala veľké množstvo informácii o nosení z rôznych dôveryhodných zdrojov a snažila sa ich utriediť a systematizovať. Či a do akej mieri sa mi to podarilo už nechám na Vás. Ak táto stránka pomôže mamičkám pri nosení ich ratolestí, ak pomôže naviazať aj osobné kontakty nosičiek a napomôže ďalšej propagácii nosenia detí, potom námaha pri jej vytvorení nebola márna...

Ďakujem všetkým, ktorí mi pri jej vytvorení pomohli. Ďakujem mamičkám, ktoré mali ku mne dôveru a poskytli mi autorské práva k fotografiám a k článkom tu zverejneným, ďakujem môjmu manželovi, ktorý pri mne stál, keď nešlo všetko zrovna najľahšie... Tak sa tu cíťte ako doma... :)

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor