O nosičoch

Ak uvažujete o nosení detí zodpovedne a vážne, určite ste si položili otázku, ktorý nosič je najvhodnejší pre vaše dieťa. Ako si mám vybrať v tej nespočetnej ponuke? Možno už nejaký nosič používate, no deti vám vyrástli a vyhovoval by vám iný typ nosiča. Existujú nosiče, ktoré sú vhodné pre nosenie dieťaťa od narodenia až do vyššieho veku, na rôzne príležitosti, módne i moderne ladené. Škála produktov na trhu je neskutočne široká.


Ovšem nie všetky nosiče dostupné na trhu sú bezpečné, ako napríklad obľúbené klokanky - nepodporujú fyziologickú polohu nosiaceho (viď info tu), nie sú častokrát vhodné od narodenia, nie sú pohodlné pre nosiaceho nakoľko dieťa visí za panvovú časť a nemôže sa privinúť k nosiacemu, chrbtica oboch účastníkov nosenia trpí. Bohužiaľ zrejme aj vďaka dostupnosti, neznalosti a hlavne lacnej variante sa stále s tretávame s mnohými deťmi nosených v nosičoch neposkytujúcich správny psychomotorický vývoj dieťaťa ako aj podporu pre nosiaceho. Nesprávny počiatočný výber nosiča môže odradiť nejedného nadšenca nosenia detí.

 

Aká je teda minimálna požiadavka na správny nosič? Aké sú možnosti výberu nosičov na našom lokálom trhu? S čím sa môžete stretnúť za hranicami našej krajiny? Aké ďalšie súčasti a vybavenia pre nosenie vám môžu uľahčiť každodenný život pri nosení detí? Na všetky tieto otázky sa budeme snažiť odpovedať v nasledujúcich podkapitolách.

 

Chceme vás však upozorniť, že tieto články majú informatívny charakter, neposkytujú podrobnú analýzu každého dostupného nosiča na trhu resp. doplnkov k noseniu, čo ani z hľadiska neustále sa rozširujúceho sortimentu nie je možné. Slúžia na poskytnutie stručného prehľadu a zorientovanie sa v základných pomôckach a príslušenstve pre nosenie detí.

 

Ak ste vami hľadanú informáciu v nasledujúcich článkoch nenašli, respektíve vaša otázka je úzko špecifická, poraďte sa v diskusnom fóre tu.

 

Foto:porterenessonne.com

Tip: V prípade, že vám niektorý z počiatočných nosičov nepasuje, neváhajte vyskúšať iný; posunúť nevyhovujúci nosič sa dá prostredníctvom predaja z druhej ruky, a tak sa vám minimálne vráti časť investícii vložených do prvotnej kúpy.

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor