Ergonomické nosiče

Po ergonomických látkových nosičoch radi siahnu všetci, ktorým sú bližšie nosiče s moderným dizajnom. Moderný dizajn ale nie je jedinou prednosťou týchto nosičov. Nosiče majú dobre vystužené ramenné popruhy a široký bedrový pás, ktorý je tiež vystužený. Všetky popruhy je možné si nastavovať a doťahovať podľa potreby presne na Vašu postavu. Myslelo sa aj na situáciu, keď počas nesenia dieťatko zaspí. Tieto nosiče sú vybavené opierkou hlavy, takže spiacemu dieťatku počas nesenia neklimbá hlavička zo strany na stranu.

 

Možnosti nosenia:

Dieťa je možné nosiť len v sede vo vertikálnej polohe. Všetky ergonomické nosiče umožňujú nosenie dieťaťa vpredu na Vašom bruchu otočené tváričkou k Vám a tiež na Vašom chrbte, čomu dajú určite prednosť rodičia starších a ťažších detí. Niektoré nosiče navyše ponúkajú možnosť nosenia staršieho dieťaťa na boku. V týchto nosičoch sa deti nedajú nosiť otočené tváričkou smerom od Vás (kvôli širokej sedacej časti, ktorá ovšem poskytuje vysoký komfort nesenia pre Vaše dieťa). V nosičoch, ktoré nemajú v sebe zapracovanú zmenšovaciu vložku na nesenie bábätka je možné nosiť až staršie deti od veku 4-5 mesiacov. V nosičoch so zmenšovacou vložkou je možné nosiť už aj bábätká.

Rozloženie váhy:

Vďaka tomu, že je možné si dieťa pomocou popruhov pevne dotiahnuť k telu, ťažisko sa bude nachádzať tesne pri Vás a Vy sa vyhnete zbytočnému zakláňaniu, alebo predkláňaniu (pokiaľ dieťa budete niesť na chrbte). Veľkou výhodou ergonomických nosičov je existencia bedrového pásu, vďaka ktorému väčšinu váhy dieťaťa nesiete na bedrách a ramená zaťažujete minimálne.

 

Výhody:

  • Ergonomické nosiče rešpektujú fyziologické dispozície malého dieťaťa. Dieťa v nich sedí s pokrčenými a doširoka roztiahnutými nožičkami, čo zbytočne nenamáha jeho bedrové kĺbiky. Vďaka tomu, že látka, v ktorej dieťa sedí je dostatočne široká, sedí si dieťatko pohodlne ako v sedačke, látka mu podopiera zadoček aj stehienka.
  • Možnosť jednoducho a rýchlo jedným pohybom nastaviť si veľkosť popruhov presne na svoju veľkosť.
  • Pretože sú popruhy napevno prišité k telu nosiča, pri umiestňovaní dieťaťa do nosiča nič nevlaje, ani nemusíte mať obavy z ušpinenia nosiča, ani z toho, že by ste popruhy na zemi ušpinili.
  • Konštrukcia nosiča, nosí sa v ňom naozaj pohodlne, mňa osobne očarilo to, akú veľkú službu robí bedrový pás. Vďaka nemu váhu dieťaťa na svojich ramenách takmer necítim. Ďalšou výhodou sú tiež bohato vystužené popruhy, ktoré sa tým pádom vôbec nezarezávajú do ramien a nosenie je preto príjemné.

 

Nevýhody:

  • Telo nosiča tvorí obdĺžnikový pruh látky, ktorý u niektorých nosičov nie je výškovo nastaviteľný. Musí tak vyhovovať niekoľkomesačnému bábätku ale aj dvojročnému dieťaťu. A práve u väčších a starších detí nastáva problém v tom, že tento pruh látky im siaha len do určitej výšky chrbátika.
  • Vyššia cena

 

Výňatok z článku uverejňujeme s láskavým dovolením portálu NosenieDeti.sk, originál článku k nahliadnutiu tu

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor