Ring sling

Je v západných krajinách veľmi obľúbené nosítko. Ring slingy sú vlastne krátke šatky, ktoré majú na jednom konci našitý pár krúžkov. Po prevlečení druhého konca cez krúžky vznikne vak, do ktorého je možné vložiť dieťa. Ring slingy nie sú nikde vystužené, cez plecia si musíte látku doširoka rozprestrieť, aby Vás nikde netlačila.

 

Možnosti nosenia:

Rovnako ako u vakov, navyše by som ešte pridala aj bezpečné nosenie na chrbte - bezpečné z toho dôvodu, že si môžete dieťa veľmi pevne pritiahnuť k telu a nebude sa odkláňať.

Rozloženie váhy:

Ring sling sa nosí rovnako ako vak len na jednom ramene, z toho vyplýva aj rozloženie váhy na rameno, chrbát a boky. Myslím, že vďaka tomu, že látku ring slingu je možné na chrbte a na pleci doširoka roztiahnuť, záťaž sa rozloží na väčšiu plochu a nosenie by malo byť jednoduchšie a pohodlnejšie.

 

Výhody:

  • Neviažete uzly, väčšinou už máte slučku stále pripravenú na svoju veľkosť, takže ring sling si už len prehodíte na seba.
  • Najväčšia výhoda ring slingu je možnosť podoťahovať si zvlášť každý jeho okraj; týmto spôsobom si dokážete Vaše bábätko pritisnúť veľmi pevne k Vášmu telu. Toto práve rieši nevýhodu vaku s odkláňaním sa dieťaťa.
  • Ďalšie výhody sú obdobné ako u vakov.
  • Pretože je možné si pomocou slingu dotiahnuť dieťa tesne k sebe, je možné na boku nosiť aj menšie deti, ktoré nie sú ešte dostatočne pevné, látka ich bude bezpečne podopierať.


Nevýhody:

  • Záťaž na jedno rameno.
  • Niekomu môže vadiť odstávajúca a vlajúca látka, ktorá je navyše, keď si urobíte slučku.
  • Nasadenie ring slingu nie je také rýchle a jednoduché ako u vakov, musíte si pred vložením dieťaťa látku na pleci poriadne roztiahnuť, inak by Vás nariasená látka po čase nepríjemne tlačila do ramena.

 

Výňatok z článku uverejňujeme s láskavým dovolením portálu NosenieDeti.sk, originál článku k nahliadnutiu tu

 

Foto:porterenessonne.com

 

Tip: S rôznymi doplnkami na nosenie detí ako sú napríklad krúžky (ďalšie info o doplnkoch na nosenie detí tu ), je možné si pripraviť nešitý ring sling z klasickej šatky, viď info tu.

 

Foto:porterenessonne.com

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor