Nosiče do vody

Trh s produktmi pre nosiacich nadšencov myslí aj pre milovníkov vody a ponúka alternatívy už spomínaných vakov, šatiek a ring slingov vhodných do bazénov, kúpalísk, mora alebo jednoducho len pre pocit osvieženia sa s bábätkom či dieťatkom pod sprchou. Určite využitie takýchto nosičov poskytuje množstvo neoceniteľných výhod všade, kde prídete do kontaktu s vodou a potrebujete mať pri sebe svoje nechodiace dieťa. Radostné objavovanie vody, prechádzky po brehoch mora s ďalšími deťmi - to všetko bezpečne, bez ohrozenia aby sa dieťatko vyšmyklo z vašich rúk. Samozrejme opatrnosti nikdy nie je dosť a treba byť neustále obozretný nielen pri dynamickejších deťoch.

 

Možnosti nosenia:

V podstate sa dá nosiť vo všetkých polohách, ktoré umožňujú klasické vaky, šatky alebo ring slingy. Je však potrebné brať ohľad na to, že vodný živel môže byť nebezpečný a odporúčame voliť úväz, ktorý minimalizuje riziko ohrozenia dieťaťa a pri ktorom budete mať dieťatko vo vizuálnom kontakte.


Rozloženie váhy:

Aspekty rozloženia váhy zodpovedajú charakteristikám jednotlivých typov nosičov.

Výhody:

  • Okrem výhod, ktoré sú spomenuté pri jednotlivých typoch nosičov sú tieto „vodné“ nosiče vyrobené z materiálov, ktoré po namočení neabsorbujú veľa vody a rýchlo schnú.

  • Oveľa pohodlnejšie a bezpečnejšie kúpanie sa s malými deťmi, ktoré tak nemôžu vykĺznuť do vody, ak by ste ich mali na rukách (malé deti často trepocú ručičkami vo vode a mohli by ľahko spadnúť do vody).

  • Voľné ruky nosiaceho pri kúpaní sa s dieťaťom v bazénoch, vodných plochách alebo jednoducho pod sprchou, kedy môžete bezpečne svoje dieťatko poumývať.

  • Pre detičky, ktoré sa neradi kúpu, pomôže takéto kúpanie privyknúť si na vodu – pri mamičke alebo ockovi sa detičky nemusia ničoho obávať a ľahšie si zvykajú na vodu, navyše nosiaci reguluje výšku vody, do ktorej môže dieťatko ponoriť.


Nevýhody:

  • Okrem nevýhod, ktoré sú spomenuté pri jednotlivých typoch nosičov, nie sú adaptované pre výkon vodných športov s malými deťmi.

  • Vzhľadom na použitý materiál sú prispôsobené pre špecifické situácie, keď prichádzate do kontaktu s vodou a nie sú teda odporúčané na bežné nosenie vzhľadom na iné materiálové vlastnosti a funkcie nosiča.

  • Pri použití vo vode nie je odporúčané nosenie detí na chrbte, nakoľko deti nemáme pod vizuálnou kontrolou.

 

 

 

Copyright © 2012 -2015  Onoseni.sk. Všetky práva vyhradené. Tento portál nenahrádza lekárske stanoviská, v prípade ťažkostí sa obráťte na lekársku starostlivosť.

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor